Dům a zahrada

Kouzlo zahradního bazénu

Důležité je zvážení, jaký bazén vybrat a pořídit. Jednak musí splňovat vaše požadavky, nároky i být vyhovující veškerým potřebám. Je třeba i zvážit finanční možnosti. Je všeobecně známo, že plavání je velmi prospěšnou fyzickou aktivitou. Je vhodné pro každého bez rozdílu věku. Má blahodárné účinky. Nezatěžuje klouby. Je ideální v rámci problému se zády. Posiluje svalstvo a tvaruje postavu. Plavání je zábavnou činností. K bazénu je možno zakoupit v rámci péče i řadu efektivních doplňků

chlapec v bazénu

Varianty aneb ideální bazén pro vás?

Nejvýhodnější po finanční stránce jsou nadzemní bazény. Bývají však spíše jako dočasné řešení. Tyto typy bazénů nedisponují dlouhou životností. Jsou i náchylnější nejen v rámci mechanického poškození. Je nereálné tyto bazény zastřešit. Ne vždy mají dostatečně odolnou a kvalitní konstrukci. Avšak montáž je velmi snadná.

lehátko u bazénu

Jestliže preferujete kvalitnější alternativu a chcete bazén s delší životností, zkrátka si užívat vodní radovánky a s eliminací investice do dalších nákladů souvisejících s bazénem, je ideální volba bazénu vyrobeného z homogenních kopolymerů. Jedná se o záruku dlouhé životnosti, barevné stálosti. Cenově jsou takřka jako nadzemní bazény, avšak kvalita je mnohonásobně vyšší. Pozitivní je, že tento typ bazénu lze i vylepšit za pomoci instalace efektivních doplňků v podobě reflektoru, protiproudu apod. K dispozici je pestrý výběr i v rámci volby pro zastřešení tohoto druhu bazénu.

miminko a voda

Zcela unikátní a zkrátka s trvalou životností je bazén železobetonový. Nejen stavební příprava a vše kolem je mnohem nákladnější než u výše zmíněného typu. Celkově pořizovací cena je vysoká. Stejně tak i veškeré potřebné příslušenství je po finanční stránce nákladnější záležitostí.

Výhody aneb proč být vlastníkem zahradního bazénu

  1. Soukromí – bazén na vlastní zahradě vám poskytne maximální komfort v rámci vašeho soukromí. Plavání si můžete užívat kdykoliv. Nejste ničím omezováni. Při plavání nemáte publikum, jako je tomu v případě návštěvy koupaliště. Máte tak soukromí a pohodlí v rámci dostatečného prostoru. Koupat se můžete dvacet čtyři hodin denně. Můžete si užívat koupání i v noci. Za každého počasí. Vše je jen na vás. Nemusíte sledovat čas. Netýká se vás žádná otevírací doba, koupací sezóna apod.

  1. Užití si křišťálové vody – je jen na vás, čím a jak čistíte a pečujete o vodu ve vašem bazénu. Tím tak lze i eliminovat případné alergické reakce. Ve vlastním bazénu si sami určujete obsah chlóru ve vodě a jiné alternativy v rámci údržby. Můžete preferovat zdravější variantu v rámci produktů. Tím je tak dosaženo maximálního efektu ohledně koupání na vysoké úrovni po hygienické stránce. Ve vlastním bazénu je tak veškerá eliminace špíny a nečistot. Máte jistotu v podobě zdravotně nezávadné vody. A jestliže upřednostníte i zastřešení bazénu, je tak zaručenost udržení čisté a teplé vody po mnohem delší dobu.