Peníze

Když už své dluhy nezvládáte

Určitě je vám více než jasné, že příliš mnoho nevýhodných splátek vás může dostat do nepříjemných potíží. Můžou vás také dostat doslova na kolena. Lidé si totiž často půjčují peníze bez rozmyslu a neuvědomují si katastrofální následky, které mohou nastat, když se jim nebude dařit splátky včasně splácet . Dokud jsou zaměstnaní nebo pracují sami na sebe, mohou zůstat klidní.
sevřená peněženka.jpg
Jakmile se jim ale v podnikání přestane dařit, nebo přijdou o své trvalé zaměstnání, mohou nastat obrovské komplikace a život se náhle může změnit v noční můru. V takové situaci je každá rada velmi drahá. Čím dříve se něco takového začne řešit, tím lépe. Odkládáním jakéhokoliv přínosného řešení se každý dlužník může dostat ještě do větších problémů. Narůstají tím penále a další různé poplatky, které splátky ještě navyšují, a na konec může přijít exekuční příkaz. A věřte, že s exekucí na krku v bance žádný úvěr takový člověk nedostane. Jediným řešením je pak už jen nebankovní úvěr se zástavou nemovitostí.
Jakmile si ještě navíc naberete více půjček, máte velkou šanci se dostat do finančních problémů. Někteří si ani nepřipouští tu skutečnost, že každý měsíc budou muset splácet velké množství peněz, které jim v rodinném rozpočtu budou rozhodně chybět. Je pravda, že někdy člověku nezbyde nic jiného, než si půjčit, ale každý by měl myslet i na zadní kolečka. Stačí totiž jen jedna jediná opožděná výplata a problém je tu. Bance prostě nevysvětlíte, že vy za to nemůžete. Pokud i vy patříte mezi ty, kteří mají více úvěrů, které vám začínají přerůstat přes hlavu, měli byste najít jinou cestu, jak se s nimi vypořádat. Mohla by vám pomoct například taková hypotéka bez registru, kde budete splácet pouze jednu částku a váš rodinný rozpočet se díky tomu stabilizuje.
kalkulačka na desetieurovce.jpg
Lidé nejraději nepříjemné situace odkládají, jak jen to jde, a doufají, že se to ve výsledku všechno vyřeší samo. Ať už jste osobou soukromou nebo podnikatelem, svých závazků prostě musíte dostát. Určitě se nechcete dostat až tak daleko, že by vám na dveře musel klepat exekutor. Požádejte si tedy raději v takové situaci o nebankovní úvěr. Bude mnohem lepší splácet déle a mít pouze jednu jedinou splátku.